10.kolo, So 13.6.2009, , Děkanka

Mystique Dynamo CF  vs.  GoGo 1.NC  1:1 (0:0)

Branky: 1x Michal Burda

Sestava: B: Adam Hild 6.0    H:  Martin Burda, Michal Burda, Jakub Burian, Jiří Burian, Jan Lenz, Jakub Mandelíček, Ladislav Nový

Komentář: V krásném poledni jsme si zajistili postup o vyšší soutěže, 5. ligy. Na Děkance jsme, v zápase na jednu branku, ale jen remizovali s podprůměrným GoGo 1:1 (0:0), ačkoli vyhrát jsme rozhodně měli. Zápas odehráli po celonoční pitce indisponovaní Burdik a Lenzik, Burdik s kopačkou pouze na svém béčku. Sestava Adam – já, Lenzik, Burdik, Jiří, Martin, Buri a Ládik. Už úvodní výkop leccos naznačil. Po našem rozehrání se soupeř sešikoval na svoji polovinu do obranného pětiúhelníku a v tomto rozestavení zůstal až do 50 minuty. Celý první poločas probíhal podle stejného scénáře. Měli jsme balon u naší branky a soupeř narvaný na svoji polovině čekající, co s ním provedeme. Bohužel jsme se s tím nedokázali v první půli pořádně srovnat, chtěli jsme moc rychle rozhodnout, dostat balon dopředu a zbytečně jsme je ztráceli. Měli jsme určité náznaky: Lenzik trefil tyč, nadějnou pozici měl Jiří atd. Soupeř se zmohl na nakopávání na jediného fotbalového hráče v jejich dresu, který toho ale moc osamocený zvládnout nemohl. Jinak byl výkon GoGo doprovázen výkřiky „výborně“ a „super“ po každém získaném autu, nebo faulu na našeho hráče, soupeř nebyl ani ochoten podat míč při našem autu, co na to říci :o). Ve druhém poločase se naše hra přece jen zlepšila, soupeři také možná docházeli již síly, ale šancí jsme si vypracovali podstatně více (za celý zápas 2 tyče, balon na brankové čáre, 2-3 samostatné nájezdy). Prosadili jsme se až po autovém vhazování a hlavičce (rameni) Burdika. Soupeř poté najednou otočil, najednou hrozně pospíchal. Vypracoval si jednu obrovskou příležitost, kterou ale trestuhodně neproměnil. Do útoku se zapojoval i brankář, bohužel jsme tohoto obratu nedokázali využít, i když jsme se bránili v poklidu. Až v poslední minutě přišli dvě individuální chyby krátce po sobě a soupeř nabídnutý roh proměnil ve vyrovnání. Poté rozhodčí zápas ukončil. Celkově jsme samozřejmě měli vyhrát, proč bral soupeř zápas takto takticky, když vlastně o nic nešlo, je mi záhadou, rozhodně asi nepatří soupeř na 4. místo tabulky, ale třeba se nesešli.

Komentář TH: Vyrovnané utkání, ve kterém o dělbě bodů rozhodlo neproměňování šancí.