9.kolo, So 6.6.2009, , Novoborská

Mystique Dynamo CF  vs.  Gladiators Beroun  4:2 (3:0)

Branky: 2x Michal Burda, 1x Jan Lenz, 1x Jakub Burian

Sestava: B: Adam Hild 5.5    H:  Filip Beneš, Michal Burda, Jakub Burian, Jiří Burian, Jan Lenz, Jakub Mandelíček

Komentář: Výhrou na Gladiators Beroun jsme si s velkou pravděpodobností zajistili postup do 5. ligy. Zápas nebyl z naší strany nijak extra povedený, ale na gladiátory to bohatě stačilo, ačkoli byl zápas až zbytečně nervózní a vyhrocený. V jediném zápase odehraném se soupeřem jsme odešli s debaklem 0-7, ale v zápase o nic nešlo. Tentokráte jsme byli favoritem my, soupeř je velmi namočen v záchranářských problémech. Ale začátek tomu neodpovídal. Naší sestavě, Adam – já, Lenzik, Burdik, Jiří, Buri a Beny, se prvních 10 minut zápasu nevyvedlo. Hráli jsme chaoticky, každý hrál všude a vlastně nikdo nikde. Ne, že by nás soupeř přehrával, jen jsme se my nedokázali prosadit. Postupem času se to ale zlepšilo a od 15. minuty jsme již měli převahu. Hodně nás uklidnil první gól z penalty po faulu na Lenzika a v rychlém sledu jsme přidali další dva góly. V závěru ještě nebyl uznán gól Buriho. Konec poločasu se nesl ve zbytečně nervózním duchu, častých strkanic a dohadování. O poločase jsme se uklidnili a hned v úvodu druhé půle přidal regulérní gól Buri a zdálo se býti rozhodnuto. Ve zbytku zápasu jsme trochu přestali hrát naší hru a hráli moc na krásu. Měli jsme stále převahu i šance, většinu jsme chtěli řešit až moc na krásu. Soupeř nás za naší laxnost potrestal dvěmi rychlými góly po autovém vhazování a přečíslení 3 na 1. Soupeř sice vycítil ještě šanci a snažil se o dramatizaci, ale zbytek zápasu jsme si v klidu pohlídali. Největší šance soupeře pocházeli z autových vhazování a nákopech od vlastní branky. Celkově se nám zápas tolik nevydařil, můžeme určitě hrát lépe. Trošku nám dneska vázla organizace hry (to sem někde vyčetl :-). Naštěstí jsme nepotkali nejsilnějšího soupeře.

Komentář TH: Dynamo pod taktovkou dirigenta Lenze nepředvádělo žádnou velkou symfonii, ale poctivý koncert kompaktného orchestru, který si se spíše ojedinělými góly Gladiatorů v pohodě věděl rady. Hostující celek se dostal do hry až ve druhé půli, kdy už bylo o všem podstatném dávno rozhodnuto.