11.kolo, So 20.6.2009, , Běchovice

Mystique Dynamo CF  vs.  Hoptajch Team  1:2 (1:1)

Branky: 1x Michal Burda

Sestava: B: Adam Hild 7.0    H:  Michal Burda, Jan Lenz, Jakub Mandelíček, Daniel Nový, Ladislav Nový

Komentář: Uzavření sezóny Jaro 09´ proběhlo před polednem v Běchovicích. V poklidném zápase, ve kterém ani jednomu ze soupeřů o nic nešlo, jsme, možná trochu nečekaně, po špatném výkonu prohráli se sestupujícím Hoptajchem 1:2 (1:1). Poslední zápas před prázdninami sváděl k velké účasti a rozloučení našeho týmu s 5. ligou, opak byl však pravdou a do pátečního večera nebylo jasné, zda se vůbec sejdeme v dostatečném počtu, až nás zachránil po roce se prezentující Dan. Sestava: Adam – já, Lenzik, Burdik, Láďa, Dan a Helmut, Německy mluvící hoch od Burdy. My jsme měli již první nebo druhé postupující místo jisté, stejně tak soupeř měl jistý sestup. Dal se tedy očekávat bezstarostný fotbal, což se také vyplnilo. Od úvodních minut jsme útočili ve 3-4 hráčích, obrana zůstávala více než otevřená. Soupeř bránil o trochu důsledněji a vyrážel ke smrtícím brejkům, v čemž mu jistě pomáhala naplněná lavíčka ke střídání. Ačkoli jsme měli územní převahu, naše šance zůstali nevyužité a soupeř udeřil z jednoho z mnoha přečíslení, které využil po chybě Helmuta, a rozhodně nemuselo zůstat u této jedné obdržené branky. Do poločasu jsme vyrovnali, kdy se po opakované střele prosadil Burdik a už jsme si asi tak říkali, že to tedy půjde. Začátek druhého poločasu jsme začali obrovským náporem, možná i díky prvnímu střídání Helmuta v zápase. Prvních 6-7 minut jsme soupeře nepustili z jeho poloviny, soupeře však podržel střídající gólman, ale Adam chytal také výborně a několik šancí soupeře výborně zlikvidoval. Poté jsme se spíše trápili a nevyužili ani ty největší tutové šance, viz. 2-3x Lenzik. Naše hra upadla do hry do prázdné brány, což na soupeře nestačilo, a neustálé individuální pokusy Lenzika a Burdika končily v 90% v autu, nebo nepřesnou přihrávkou mezi nimi, zbytek týmu mohl jen přihlížet. Pět minut před koncem nás soupeř potrestal z dalšího brejku 3-2 a tím rozhodl o svém vítězství. V zápase o nic nešlo a podle toho jsme k tomu nejspíše i přistoupili, nehledě na to, že výsledek je trošku ostudný. Ale vůbec nechci snižovat kvality Hoptajchu, naopak mě velmi mile překvapil svou fotbalovostí a rozhodně nevypadal, jako soupeř na sestup jako třeba GoGo minulé kolo.