8.kolo, So 23.5.2009, , Novoborská

Mystique Dynamo CF  vs.  1.FC Košíře  3:2 (1:2)

Branky: 1x Jan Lenz, 1x Martin Burda, 1x Jakub Mandelíček

Sestava: B: Adam Hild 8.0    H:  Martin Burda, Jakub Burian, Jan Lenz, Jakub Mandelíček, Michal Stanko

Komentář: Po minulém kole, kdy naše lavička praskala ve švech, přinesl dnešní zápas návrat k minulosti. Ačkoli jsme stěží slepili sestavu, oslabenou ještě zraněními, porazili jsme na Proseku kandidáta na postup Košíře 3:2. Soupeř má za sebou zatím pouze tři sezóny s dobrou bilancí. Nynější sezónou zatím prošel beze ztráty bodu, až v posledním kole prohrál s Morovkou. Po minulém kole se dalo očekávat, že naše sestava bude tentokráte velmi štíhlá, ale toto…V minulém kole jsme měli 4 možná střídání, dnes žádné. Sestava: Adam – já, Lenzik, Michal, Buri a kotníkový Martin. Soupeř nasadil oproti tomu dvě kompletní formace. Celý zápas probíhal podle stejného scénáře. Soupeř držel míč, snažil se kombinovat, nějak překvapit naší obranu, ale upřímně se mu to moc nedařilo. Sice střídal každých 30 sekund a na nás se postupně projevovala únava, ale obranná okénka soupeř nevyužil. V prvním poločase byly Košíře nebezpečné alespoň střelami z dálky, jejich postupný útok většinou končil po nepřesné přihrávce v zámezí. Překvapivě my měli více gólových šancí. První stoprocentní nevyužil Buri, kdy jen trefil ruku brankáře, druhou jsem již já využil, kdy jsem zkušeně placírkou zakončil samostatný útok po nalévce od brankáře soupeře a poslal nás do vedení, a střelu Buriho vyrazil znamenitě gólman a Michal odkrytou branku netrefil. Během prvního poločasu Košíře ale zápas přece jen otočily - dvěma střelami ze střední vzdálenosti, po našich ztrátách uprostřed hřiště. To jsem nám již mnoho šancí nedával. Poté jsme sice ukázali, že i my si dokážeme několikrát přihrát po sobě a nejsme jen nekopové, ale k ničemu to nevedlo. Druhý poločas probíhal stejně. Soupeř měl územní převahu, ale k ničemu to nevedlo. Zase jsme měli více šancí my. Naštěstí hned zkraje se prosadil v brejku Martin, po chybné rozehrávce soupeře a 15. minut před koncem rozhodl střelou mezi nohy Lenzik. Od té doby se na soupeři začala projevovat nadbytečná nervozita a až na jeden závar po rohovém kopu si do konce zápasu nic nevytvořil. Nebyla to fotbalové krása, hráli jsme maximálně účelně, ale nebezpečnější jsme byli, i když remízu by jsme před zápasem brali

Komentář TH: Vyrovnané utkání s hezkým technickým provedením. Zvítězil tým s větším týmovým duchem i přes absenci hráčů na střídačce.