2.kolo, So 4.4.2009, , Novoborská

Mystique Dynamo CF  vs.  Kapr tým 86 B  5:2 (3:1)

Branky: 2x Michal Burda, 1x Martin Burda, 1x Jakub Burian, 1x Jiří Burian

Sestava: B: Adam Hild 5.5    H:  Martin Burda, Michal Burda, Jakub Burian, Jiří Burian, Jan Lenz, Jakub Mandelíček

Komentář: Dobrý start do sezóny jsme dnes potvrdili vítězstvím proti Kapru B. Se čtyřmi body a takovým skórem jsme ani nepočítali, i když mohlo být i lepší při lepší koncovce. Do sestavy se vrátil Adam, po dlouhé době též Jiří. Sestava Adam - já, Lenzik, Burdik, Martin, Buri a Jiří, po dlouhé době tedy hráč na střídání, což ale netrvalo dlouho. S Kaprem se již celkem dobře známe, tak jsme očekávali mohutnou armádu soupeřů. Je potřeba říci, že celý zápas jsme měli v celku pod kontrolou. První poločas jsme byli lepší, soupeře k ničemu nepouštěli, sami udeřili hned třikrát, kdy zvláště přímý kop Buriho byl precizní. Z něho už je takový minimalistický Beckham. Bohužel v závěru vyrobil hrubku Adam a soupeř snížil, ale s prvním poločasem jsme mohli být spokojeni. Bohužel v průběhu si Martin, který zakopl o lajnovou čáru, zvrtl kotník a my byli nuceni dohrávat bez střídání. V dnešním teplu nám to dělalo ve druhém poločase problémy. Soupeř možná ucítil na konci první půle šanci na zvrat a snažil se být na začátku druhé půli aktivní, ale my hru kontrolovali a vyráželi do častých brejků. V nich se překvapivě výborně dařilo Jiřímu,. který jeden gól vstřelil a druhý daroval Burdikovi. V závěrečných minutách byl již náš soupeř lepší, nám docházeli fyzické síly a byli nakonec rádi za konec zápasu po kosmetickém snížení soupeře. Mohli jsme vstřelit i více gólů, ale bílé kopačky nepřinesly Střelci dostatečné štěstí a Lenzikovi se v četných samostatných únicích nedařilo trefovat branku. Celkově samozřejmě zasloužené vítězství, mohlo být i vyšší a s méně nervy, ale fyzická kondice se v tomto počasí ukazuje jako velký nepřítel našeho týmu. Naštěstí nás soupeř neuběhal.

Jakub Mandelíček

Komentář TH: Hosté začali hrát až okolo 20. minuty, ot už ale prohrávali 3:0. Začali také řešit výroky rozhodčích, ale i na gól si našli čas. Domácí nepřipustili zdramatizování zápasu a možnost na 3:2, raději zvýšili na 4:1. Pak už se hrálo v klidu a navíc velmi pohledně. Moc pěkný fotbalový zážitek, a to by ještě domácí chtěli vozit balón až do prázdné brány...