1.kolo, So 28.3.2009, , Zárubova

Mystique Dynamo CF  vs.  Prague United  8:0 (2:0)

Branky: 4x Jan Lenz, 1x Michal Burda, 3x Martin Burda

Sestava: B: Michal Stanko 8.5    H:  Martin Burda, Michal Burda, Jan Lenz, Jakub Mandelíček, Jakub Marek

Komentář: Sobota 28. března 2009, 10 hodin, neoblíbené hřiště na Lhotce. Začíná naše další sezóna v hanspaulské lize. Změnilo se něco od podzimu, kdy jsme skvělým finišem nakonec bojovali i o postup? Vlastně nejspíš nic. Ještě v 9:15 se v Horních Počernicích rozhoduje, jestli vůbec pojedeme zápas odehrát. Jsme jen v 5 lidech, z čehož má Martin „křehkou“ prdel, Lenzik odpoledne zápas a Burdik kotníček, pátým do party byl Párek. Díky rychlé intervenci Párka, který překvapivě získal Michala, jsme nakonec zápas odehráli v přesném počtu, právě s Michalem v brance. Soupeř – starý známy Prague United. Vzhledem ke skutečnostem jsme neměli přehnané ambice. První půle nabídla vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. My obstojně bránili, ale byla vidět naše nerozehranost (především na mně), takže občas skřípala souhra a naše hra byla rozháraná. Během prvního poločasu soupeř trefil dvakrát tyč po tečovaných střelách, my tyč nastřelili jednou a Burdik pindíkem netrefil prázdnou bránu. Na rozdíl od soupeře my máme Lenzika, který vzal zodpovědnost na sebe a dvěmi střelami zpoza vápna nás dostal do poločasového vedení 2:0. Přesto jsme zůstávali opatrní, ale nakonec bezpředmětně. Druhý poločas se změnil v náš koncert. V 35. minutě se prosadil po rohovém kopu Martin a tímto gólem zápas zlomil. Během dalších 15 minut jsme přidali dalších 5 gólů, včetně Lenzikova slalomu mezi všemi hráče soupeře včetně gólmana, který vyvolal všeobecný posměch, a zápas jsme naprosto ovládli. Brankový rozdíl mohl být i mnohem větší, kdyby byl Párek trošku pohotovější v koncovce. Za druhý poločas měl soupeř jen jednu vážnější šanci, když Lenzikem tečovanou střelu fantasticky vytáhl Michal, již ležící u druhé tyče. Posledních deset minut se změnilo v chaos s neustálými přečíslením 3-2 na obou stranách. Naše trio Martin, Burdik a Párek se již odmítalo vracet dále než k polovině hříště. Celkově patří dík celému mužstvu za skvělý start do soutěže, i když neočekávaný  Snad nás nebude příští kolo 10, v pěti nám to zjevně svědčí.

Komentář TH: Technicky hrané utkání, které až na jeden sporný moment, probíhalo v duchu fair-play. Brankový rozdíl neodpovídá skutečným kvalitám obou týmů.