10.kolo, St 14.11.2012, 20:45, Mikulova

Mystique Dynamo CF  vs.  Celtic THK  2:2 (1:1)

Branky: 1x Jan Lenz, 1x Jakub Burian

Sestava: B: Adam Hild    H:  Jakub Burian, Jiří Burian, Jan Lenz, Jakub Mandelíček, Zdeněk Půta

Komentář: Bod vybojovaný v poslední chvíli s Celticem THK nám zajistil jistotu setrvání ve 4. nejvyšší soutěži i pro příští sezónu. V urputném zápase, který příliš fotbalové krásy nenabídl, se zrodil výsledek 2:2 (1:1). Po minulém vítězství si většina týmu řekla, že již nemá potřebu se za mrazivé a mlhavé noci honit někde na Opatově a tak se sešla sestava v přesném počtu, rozhodně ne sestava nejsilnější. Aby toho nebylo málo po 24 vteřinách jsme prohrávali, kdy soupeř procedil míč mezi nohama Lenzika a ten narazil přesně do vnitřní tyče. To nebyl dobrý start. Celkově byl zápas v poli vyrovnaný, avšak my si překvapivě vytvořili více možností ke vstřelení branky než soupeř. V úvodu mohl vyrovnat Lenzik, který po sólu trefil pouze tyč. Několik šancí hlavně pováhal Buri, který se zdatně pral v útoku. Po jednom autovém vhazování a závaru ve vápně také Buri vyrovnal. Tato stav vydržel až do pauzy. Druhá půle byla stejná. Většina hry od vápna k vápnu bez větších šancí, ačkoli se mohlo zdát, že Celtic má opticky navrch. Největší šanci zápasu si poté vytvořili Zdenda s Jiřím, avšak Jiří v jasné pozici minul nejen branku, ale hlavně i míč. A z protiútoku přišlo mé zaváhání při dlouhém míči a tvrdé zakončení soupeře. Poté jsme vrhli větší energii na srovnání skóre. Avšak dlouho bez výsledku, i přes několik šancí. Já mohl střílet do prázdné branky, až na těsnou teč těsně přede mnou. Několikrát se dokázal uvolnit Lenzik, který se posunul do útoku. Až v poslední minutě se dokázal Lenzik prosadit z přímého kopu a stanovil výsledné skóre.
Celkově pochvalu příchozím za zodpovědný a bojovný výkon.