10.kolo, Po 6.6.2011, 17:00, Běchovice

Mystique Dynamo CF  vs.  Banana Chiquita  4:0 (3:0)

Branky: 1x Jan Lenz, 1x Aleš Moravec, 2x Jakub Burian

Sestava: B: Jakub Marek 8.0    H:  Michal Burda, Jakub Burian, Michal Lampír, Jan Lenz, Aleš Moravec

Komentář: Stará známá Banana Chiquita na nás čekala za velmi suchého, typicky letního:-) počasí v Běchovicích. Soupeři jsme dokázali vrátit loňskou porážku a po výsledku 4:0 (3:0) udělali důležitý krok k záchraně. Vzhledem k brzké hodině výkopu byla sestava opět skoupá na počet, ale nahradila to kvalitou. Základní pětka byla asi nejsilnější, jakou můžeme nasadit: Párek – Lenzik, Lampas, Melli, Burdik a Buri. Bohužel úvod utkání jsem byl nucen strávit pod střechou, chránit se před přívaly deště, které padaly na už tak promočený trávník. V úvodu byl zápas vyrovnaný, oba týmy si zvykaly na terén, kde kaluže brzdily jakoukoli fotbalovost (naštěstí se kaluže postupem času vsákly). Soupeř měl však v úvodu, jak je v našich zápasech zvykem, více šancí, při kterých nás několikrát výborně podržel Párek. Postupem času jsme se dokázali hřišti přizpůsobit, zkonsolidovat se a začali hrozit i my. A po první rychlé kombinační akci se prosadil Lenzik (bohužel gól jsem neviděl). Od té doby se již obraz hry změnil. Soupeř si vypracoval ještě tak 2-3 pološance v prvním poločase, při kterých nás opět podržel Párek, ale jinak naše obrana pracovala precizně a především v druhém poločase jsme měli výraznou převahu a i další neproměněné šance. Do konce prvního poločasu se ještě zblízka prosadili Jakub a Melli. Druhý poločas již byl plně pod naší kontrolou. Jediný gól přidal Jakub, ale možnosti Lenzika nebo Burdika jistě volali po dalších gólech. Zápas se v závěru už dohrával jen z povinnosti a při nástupu další vlny monzunu byl zápas radši ukončen.
Celkově zasloužené vítězství o kterém nakonec nebylo sporu.