3.kolo, Po 11.4.2011, 17:00, Pankrác

Mystique Dynamo CF  vs.  Ještěrka  0:2 (0:0)

Branky:

Sestava: B: Jakub Marek 8.0    H:  Jakub Burian, Michal Lampír, Jan Lenz, Jakub Mandelíček, Ladislav Nový

Komentář: Návrat do minulosti. To bylo heslem našeho třetího zápasu v této sezóně. Na starobylé Pankráci jsme se utkali s dosud neporaženou Ještěrkou, která ještě neinkasovala gól. Termín zápasu a především terén přinesly nespočet „omluvenek“. Sestava nakonec minimální: Párek – já, Lenzik, Lampas, Buri a Ládik. Naopak soupeř, skoro na domácím hřišti, na nás nastoupil v cca 10-12 nabuzených lidech. Bohužel fotbalu jsme si tentokrát neužili. Od začátku byl soupeř aktivnější, rychlejší a agresivnější. Ale především se zajímavým stylem hry, který se omezil na dlouhé auty a dlouhé výkopy brankáře do našeho vápna, kde se sešikovaly 3 soupeři připraveni na hlavičky, boj a odražené balóny. A takto se hrálo celých 60 minut. My jsme dokázali udržet krok tak prvních dvacet minut. Sice jsme neměli převahu, ale dvě obrovské šance ano. Bohužel Lampas ani Lenzik neuspěli. Poté se až do konce hrálo v našem vápně, kde létaly míče, ačkoli k žádné velké šanci, natož vypracované, jsme soupeře nepustili. Ale bylo jen otázkou času, kde tam soupeři „něco“ spadne. My postupem času odpadávali, nebyli jsme schopni udržet chvilku balón ve hře, natož na našich kopačkách. Po první, druhé přihrávce mířil balón do autu a následně na naší branku. Soupeřovi se nakonec tlak zúročil a šťastnou trefou mezi nohama Lenzika vlastně rozhodl. Sice jsme ukázali vůli posledních 10 minut využít k vyrovnání, ale šanci jsme neměli, naopak Ještěrka ještě svůj náskok pojistila a udržela čisté konto i ve třetím utkání. Nelze odhadovat, jak by zápas vypadal v plné sestavě, ale soupeř použil hru, která nám nevyhovuje, a nemáme proti ní protizbraň, ačkoli si o této hře můžeme myslet cokoli. Snad se příště po Velikonocích sejdeme a zahrajeme si fotbal, ne volejbal.

Komentář TH: Fotbalovější hosté doplatili jednak na úzký kádr a také na nevyzpytatelný povrch hřiště na Pankráci, jenž jim v ničem nepřidal. Domácí dali nicméně do hry více nadšení a ze série nakopávaných míčů vytěžili deset minut před koncem rozhodující gól.