5.kolo, So 13.10.2007, , Běchovice

Mystique Dynamo CF  vs.  Alej FK B  4:4 (1:1)

Branky: 1x Michal Burda, 1x Jan Lenz, 1x Martin Burda, 1x Jakub Burian

Sestava: B: Jakub Marek 4.0    H:  Filip Beneš, Martin Burda, Michal Burda, Jakub Burian, Jan Lenz, Jakub Mandelíček

Komentář: Dnes v Běchovicích přišel další zápas s týmem z popředí tabulky, Alej B. Se soupeřem jsme se střetli již v minulosti na oranici v Hrdlořezech a v nervózním zápase prohráli. Nyní jsme to chtěli odčinit. Navíc soupeř dostal v minulém kole lekci od posledního mužstva tabulky Sestava ještě včera vypadala všelijak, jen ne hezky, nakonec jsme ale mohli i střídat. První poločas byl vyrovnaný. Soupeř se snažil napadat a osobně bránit, nám se dařilo se prosadit střídavě. V poli hra vyrovnaná, ale my jsme měli rozhodně více šancí. Ujala se jen střela Buriho po akci Lenzika. Jinak střely mířily vedle, nebo je pochytal gólman. Bohužel jsme hned po vedoucí brance inkasovali vyrovnávací branku. kdy takové nahození skončilo k údivu všech mezi nohama Párka. Prvních 20 minut druhé půle bylo pak naprosto v naší režii. Soupeře jsme přehrávali po všech stránkách. V dlouhých pasážích jsme mu vůbec nepučili míč. V tomto úseku jsme dokázali vstřelit tři branky, Lenzik, Burdik a Dan. Ještě mnoho dalších šancí zůstalo nevyužitých nebo na tyči. Soupeř byl zralý a ručník a my bohužel polevili. V útoku jsme začali hrát až moc na krásu, akce až do kuchyně, a po ztrátách míče nepřicházel přesun do obrany, ale jen čekání až se to opět dostane do útoku. Přicházely přečíslení, nebo akce tři na tři, dva na dva, které by Lenzik s Burdíkem ubránili úplně v klidu, ale bohužel oni jsou útočníci. Každá akce soupeře smrděla gólem. Po jedné akci, nešťastně nakopl Lenzik soupeře a byla z toho penalta, kterou sám postižený proměnil. A soupeř ucítil svoji šanci. Pak jsme vykopávali míč z brankové čáry, po další ztrátě a mé poziční chybě (vůbec jsem nevěděl, že tam ten hráč je) soupeř už snížil jen na rozdíl gólu. Po dalších neproměněných šancích přišel v naprostém závěru trest, kdy soupeř po standardce životní trefou vymetl šibenici. Celkově jsme byly lepší, měli jsme zápas v klidu dotáhnout do vítězství, ne se hrnout za dalšími góly. Škoda toho závěru.

Jakub Mandelíček

Komentář TH: Velký dík patří oběma týmům za naprosto korektní přístup, kdy si všichni hráči přišli hlavně zahrát za krásného počasí fotbal. Jinak průběh utkání byl velmi dramatický, a to jakým způsobem domácí prohospodařili třígólové vedení je neuvěřitelné. Již v prvním poločase mělo Dynamo výraznou převahu, jejich hru výborně režíroval nepolapitelný Lenz. Ten také vymyslel všechny góly domácích, a když v 38.minutě se Mystique Dynamo dostalo do vedení 4:1, zdálo se, že není o co hrát. Jenže hned z protiútoku po čtvrté brance se hosté poprvé v druhé půli dostali do vápna domácích a byla z toho penalta, kterou bezpečně proměnil Hanzalius. I poté mohli domácí několikrát svůj náskok navýšit, kdy ve hře byly tyčky, břevna a zákroky hostujícího gólmana, Ale i přesto, že nic neproměnili, zdálo se, že utkání dovedou k jasné výhře. Jenže v 59.minutě zničehonic Alej FK snížila a ještě v té samá minutě něšťastně zahrál rukou Burian a z následného trestného kopu krásnou střelou do růžku vyrovnal Herold, a tak zařídil hostím opravdu šťastnou remízu.