9.kolo, Po 4.11.2013, 20:30, Štěrboholy

Mystique Dynamo CF  vs.  Don Giovanni  1:4 (0:2)

Branky: 1x Marek Daněček

Sestava: B: Adam Hild 4.0    H:  Marek Daněček, Jakub Mandelíček, Jakub Mlejnek, Aleš Moravec, Zdeněk Půta

Komentář: Bez Lenzika, Buriho a Ládi jsme se v přesním počtu utkali s Don Giovanni (Zadar nedorazil, protože se nechtěl proti poslednímu týmu unavovat:). Adam - já, Melli, Mlejn, Mára a Zdenda. Už před zápasem jsme si mnoho šancí nedávali. Giovanni bojuje stále o postup a proti nám nasadil silnou (dle slov samotného týmu) sestavu s věkovým průměrem cca 22 let. My už před zápasem upozorňovali na možnost předčasného ukončení, ale soupeř chtěl honit skóre - tolik uvedení do děje. Naštěstí se soupeř velmi brzy přizpůsobil našemu tempu. Po svižném úvodu, kdy jsme se nestačili prvních 5 minut ani otočit, velmi polevil a nakonec se ze zápasu stal příjemný, poklidný trénink bez faulů a přílišné taktiky. Dokonce jsme měli i nějaké šance (Mlejn běžel sám na branku, Márův přímý kop vykopával soupeř z brankové čáry), ale přesto jsme poločas prohráli 0:2 (dvě střely z velké vzdálenosti skončily v brance). Druhá půle byla ještě klidnější. Mára snížil filigránským přehozením gólmana, ale mnohem více šancí měl soupeř a při kterých nás několikrát (někdy až zázračně) podržel Adam. Bohužel si následně vybral další slabší moment a pustil nákop od soupeřovy branky. Údiv všech přítomných byl na místě. Zápas se následně jen dohrával bez významnějšího pohybu hráčů na hřišti, až na ještě jednu gólovou střelu Giovanniho. Další šance jak Giovanni tak my (především Mlejn, který netrefil za celý zápas ani stodolu) nevyužil.

Výsledné skóre 1:4 je vzhledem k počtu šancí asi milosrdné, ale v klidu jsme si zahráli a všichni jsme zůstali celí.

Komentář TH: Hosté byli od prvních minut jasně lepší, hlavně díky hráčům č.23 a č.4. Do druhé půle ale naskočili domácí s chutí a dali kontaktní gól. Nicméně to nestačilo a zázrak se nekonal. I tak si domácí zaslouží potlesk za předvedenou hru i bez střídání.